Nagyon várom már 20-át, a Netflix Witcher sorozatát, a trailerek alapján jól felismerhetőek a könyvek történetei, Cavill szerintem jó Geralt lesz, mert elmondása szerint imádja a Witchert, illetve merített a játékokból is ihletet a karakter eljátszásához. Nagyon kíváncsi vagyok és tele vagyok reménnyel!
A Stranger Things-et meg csak láttam, hogy van ilyen, de elmentem felette. Nem árt amúgy se valami sorozat, mert természetfilmeket nézek Új-Zélandról! Egyébként tök jó, ha le akarsz nyugodni. A narrátornak direkt altatódal hangja van.
Ja igen, és a Mr. Robot? Erősen befordítós sorozat, de zseniális. Tényleg ilyen fos a világ, ahogy abban benne van. Jó persze, rájátszik meg ráerősít a szar dolgokra, de nem vagyunk messze ettől, sőt, ebben élünk.
Stranger Things, valaki? Nekem tetszett, bár bennem nosztalgikus érzést is keltett a maga nyolcvanas éveket felidéző miliőjével. Picit az én gyerekkoromra is emlékeztetett, biciklizés, szerepjáték stb.
Én a lentieken kívül még az Outlandert néztem, meg a Black Sails-t, ami jelenleg is folyamatban van. Bár ezek csak azoknak tetszenek, akik szeretik a történelmi témájú sorozatokat, én meg kb. csak ilyeneket nézek.
-- Edited by balukapitány on Wednesday 9th of March 2016 05:48:11 PM
Én még idetenném Rufus Sewell-t is. John Smith karaktere is zseniális, az alakítás meg páratlan. De egyébként Wegener is marha jó volt benne, kicsit sajnáltam is a végén, de így volt teljes a karakter.
Pont a múlt hónapban néztem meg. Egyetértek, iszonyat jó lett. Kíváncsi vagyok lesz e folytatás. Persze nem biztos, hogy jól sülne el vagy kell egyáltalán ehhez folytatás. A japán szereplőket alakító színészek mindent visznek.
Elmúlt évek/évtized legjobb sorozata, ennyi! (Bár nem vagyok sorozatnéző, de a Twin Peaks után (), ez az első sorozat, ami hatással volt rám és emelem kalapom a színészek, a rendező és az egész stáb előtt.
Igen, az Alan Wake azzal tiszteleg a Twilight Zone előtt, ez egyértelmű. Én egy pár éve végignéztem. Voltak benne uncsi részek, de a nagyja az zseniális. Na meg az a hatvanas-évekbeli rendezés és hangulat az páratlan. Nekem egyik kedvenc sorozatom volt. Kár, hogy nem emlékszem a kedvenc epizódok címére, pedig némelyiket visszanézném. Monsters are due on the Mapple Streets, On for the Angels, kb. ennyire emlékszem. A többinek csak a cselekményére. Van egy-két erősen Fallout hangulatú is, mondjuk ez nem is csoda, elvégre hatvanas évek, mikor dúlt a futurizmus meg az atomkorszak. Rod Serlinget pedig nagyon nagy koponyának tartom. Nagy kár, hogy láncdohányos volt és hamar meghalt.
A kétezres években készült felújított változat sem rossz, de azért messze nem olyan, mint a régi. Mondjuk Forest Whitaker jó választás volt narrátornak.
Egyébként ha már Walking Dead, akkor most kezdődött egy másik sorozat. Annak a neve Fear the Walking Dead... nagyon sokat gondolkozhattak a címen. Ahogy én nézem ez semmivel se több mint a sima, csak egy másik sztori, más szereplőkkel. Sokkal bénább.
Amúgy a Rod Serling félét nézem. Múltkor említettem James Rolfe-ot... na neki volt kirakva egy plakáton, hogy Twilight Zone. Többször említette is a videóiban, meg akárhogy nézem az Alan Wake Night Springs nevű sorozata a játékban nagyon hasonló ehhez. Szóval ezek így együtt elvezettek a sorozathoz, és milyen jó, hogy megtaláltam!
Ugyanígy vagyok vele én is. Az első három évad meg talán a 4. évad második fele még adta, de utána merő unalomba, százszor kitárgyalt céltalan moralizálásba süllyedt az egész sorozat. Nézem én is, kb. azért, amiért néha Skyrimezek. Hátha lesz valami!
Twilight Zone? Melyik? Az eredeti Rod Serling-féle a 60'-as évekből vagy a 2000-es?
Leszedve.... áll a francba a gépen, mint sok másik sorozat. Nézni nézem, de egyáltalán nem kedvencem. Nem érdekel, ha meghal benne bárki is, nincs közel hozzám egyik szereplő se, de ha már az előző évadokat megnéztem akkor nem fogom itt abbahagyni.
Twilight Zone második évadát akarom kezdeni, de sokszor csak hétvégén van időm nyugodtan nézni ilyeneket. Néha még akkor se.
Én valahogy nem tudok azonosulni egy női főhőssel, inkább úgy vagyok vele, hogy "néha kell ilyen is". Legyen szó játékról vagy filmről, legyen a főszereplő fehér férfi.
Mekkora rasszista, soviniszta, szexista hozzászólás! Ban jár!
Annyit beszélnek erről a Walking Deadről, hogy tegnap rávettem magam. Első rész után oké, semmi extra, nem rossz. Második rész után, ez mekkora egy szar. Harmadik rész után.... negyedik rész.... ötödik rész....Hatodik rész..... Finished downloading TWD S2E1, S2E2 stb.
Tetszik, ahogy megmutatják hogyan viselkedik apokalipszis után egy mini közösség. Hogyan viszonyulnak egymáshoz a kiszolgáltatottságban, hogyan függnek egymástól. Ez nagyon jó! Hiányzott már egy ilyen film, mert a legtöbb mai poszt-apokaliptikus történetben ez ritkán kerül előtérbe.
Mondjuk a rasszista ejnye-bejnye faszságok nem hiányoznak belőle, dehát amerikai film, ahol muszáj nevelni az embereket a rasszizmus ellen, mert ugye van ott sárga, fekete, fehér meg latin is. Szóval ez egyértelműen kötelező népnevelő célzattal beszúrt mozzanat.
Ha az alap sztorit veszem amúgy egy primitív szar, de a karakterek meg a hangulat elviszi a hátán az egészet. Be kell valljam tetszik.
-- Edited by somesz on Thursday 2nd of October 2014 11:10:07 AM
Nem tudtam hová linkelni, de az állam leesett! Hatalmas ötlet volt a készítőktől. Elder Scrolls és Fallout "ismeretterjesztő" kisfilmek! Nagyon jó áttekintést ad a két játékról, nagyon tetszik és hiánypótló. Tiszta mint valami dokumentumfilm-sorozat.
Ami azt illeti, meg is jött a kedvem egy kis Oblivionhoz meg Fallout 3-hoz. Főleg az előbbihez, azzal már tényleg ezer éve nem játszottam.
Hát akár hogy is nézem, nincs még egy ilyen játék, aminek ennyire kidolgozott és mély háttere van. Én nem is értem hogy-hogy csak két regényt írtak eddig belőle! Most járok a 12. résznél, a bretonoknál. Eddig volt szó a teremtésről, aedrákról, daedrákról, céhek, fajokról beleértve az eltűnt fajokat is. Nagyon ajánlom mindenkinek, aki szereti a TES-t és ért angolul.
-- Edited by somesz on Sunday 19th of January 2014 05:33:02 AM