Egy két érdkekes dolog Magyarországgal kapcsolatban a játékban:
Spoiler
- 95%, hogy az osztrákok a játék elején szövetségre lépnek a lengyelekkel és a csehekkel.
- 60%, hogy Ausztria megtámadja Magyarországot.
- 70%, hogy Mo. veszít
Ilyen egy osztrák magyar háború általában... Na, de az érdekes dolgok csak most jönnek!
Spoiler
- Az osztrákok ilyenkor felszabadítják Erdélyt, mint szuvenír államot, aki később 64%, hogy megtámadja Mo.-t, és 59%, hogy meg is nyeri, majd 75%, hogy elveszi az orság felét.
- Az osztrák-magyar-székely háborúk után 80%, hogy Lengyelország betámad a Kárpátoknál és 90%, hogy elveszi Érsekújvárat és Kárpátiát.
- Mire ezel véget érnek, 1457-ben járunk. Az Oszmánok ilyenkor már 80%, hogy lerohanták Konstaninápolyt, 70%, hogy már az egész Balkán ura, ebből kifolyólag 75%, hogy megtámadja Mo.-t, 50-50%, hogy vagy elveszi, vagy felszabadítja a horvátokat, továbbá 40%, hogy lecsatolja Bánátot.
Így Magyarország 1920. június 4. előtt darabokra esik. Vannak viszont viccesebb dolgok is.
Spoiler
- Franciaország elfoglalja Skandináviát és Anatóliát.
- Portugália lerohanja Kasztíliát.
- A perzsák leköltöznek Dél-Afrikába, a mamlúkok meg Etiópiába.
- A Pápai állam kialakul Argentínában.
- A Ming dinasztia Európáig terjeszti a határait.
- Svájc hódító hadjáratokba kezd.
- Nagy-Britannia és Anglia két külön országgá válik.
- Mazóvia lerohanja Lengyelországot.
- Algária áttér a protestánt hitre.
Szóval, azért történnek meg vicces dolgok a játékban.
-- Edited by Deak_Matyas on Wednesday 6th of April 2011 08:59:11 PM
-- Edited by Deak_Matyas on Wednesday 6th of April 2011 08:59:45 PM
Ez érdekes... Az üzeneteimet elküldés előtt háromszor átnéztem. Most újra elolvastam őket és rájöttem, hogy mennyi dolgot nem írtam le a játékról és, hogy mennyi hibát ejtettem a szövegben. Hmm.. Hmm..
Én is játszok a Victoria II-vel, sőt, mostánban már inkább azzal játszok, mint az EUIII-mal. Ez valószínűleg azért van, mert az utóbbi játékban mindig elértem azt, hogy a fél világ ura legyek, ezek után viszont már unalmassá válik a játék. Az Europa Universalis: Rome az nekem nem nagyon tetszett, mert lényegében csak Rómával vagy képes masszív államot létrehozni, továbbá a térkép is számomra elég szűkös. Na meg ott vannak azok a barbár támadások, amik egyszerűen kiborítanak, ha épppen azon vagyok, hogy a macedónokkal egyesítsem Görögországot.
Ui.: Persze, ami nekem nem tetszik, az egyáltalán nem biztos, hogy másnak se.
-- Edited by Deak_Matyas on Saturday 19th of March 2011 09:40:48 AM
Anno én sokat játszottam vele. Meg az ehez hasonló Victoria II-vel (Az 1833-1933-ig dolgozza fel a világot). Ha valakinek viszont inkább az ókor jön be annak van Europa Universalis: Rome is.
Kedves Adminisztrátor úr: Nem nagyon tudom, hogy mi folyt keleten akkoriban, én általáb európai országokkal játszok, de tudtommal, Korea egységes a játékban, viszont Japán nem, ami pedig nagyobb izgalmakat hozhat a játékba.
Ui.: Én is kipróbáltam már azokat a szériákat, igaz ez után a játék után, engem peig azok nem kötöttek le annyira, hogy tovább járszak velük mint egy hét.
-- Edited by Deak_Matyas on Saturday 19th of March 2011 09:42:33 AM
Én egyszer elkezdtem ezzel játszani, aztán be kellett ismernem, hogy nincs már ilyesmire időm meg kitartásom. Total War, Sid Meier játékok után már nem fogott meg. Pedig örültem neki, hogy tényleg bármilyen nemzettel nekikezdhetünk, úgyhogy rögtön lecsaptam Koreára!
Ebben a Divine Wind-ben Koreát is tuningolták egy kicsit? Igazából arra lennék kíváncsi, hogy el lehet e kezdeni még az egyesítés előtt a három (négy) királyság idején?
Hatalmas áttörés ez a kiegészítő lemez az EU szériában! A grafikai kinézetet teljesen átszabták és sokkal élethűbbé és ezzel együtt bonyolultabbá tette a játékot! Az elavult elég csúnya 3D map helyett egy szép megrajzolt színesebb térképet kapunk, amin ezerszer könnyeb szerintem kiigazodni mint az előzőn.A szemfülesek már a borítőból megállapíthatták, hogy ez inkábbb Ázsiára koncentrál, azon belül is Japánra. Szerintem simán nevezhették volna Asia vagy Japan Universalisnka is. Japánt "Damiyo"-kra, vagy mikre osztották fel, nem tudom, nem vagyok jártas a távol-keleti kifejezésekben. Legyen annyi elég, hogy több részre osztották föl, ezzel megcsinálták, a "Shogunate"-t. Ez lényegében ugyanaz, mint a Német-Római császárság, csak keleten van és nem csatlakozhat hozzá senki. Itt is ugyanúgy lehet az egész sógunságre kiható desicionokat hozni, mint például Japán egyesítése. Az udvar terén azt az újítást hozták, hogy egy tanácsadó fajtából csak egy lehet egyszerre munkában, ami sokkal nehezebbé tette a játékot. Ez a kiegészítő is adott új országokat és tartományokat, például Svájc sokkal részletesebben lett megformálva. A domborzati nézet ezerszer szebb lett a megrajzolt térképnek köszönhetően, Oroszországban és Grönlandon végre láthatunk havat. A terep is sokkal negyobb szerepet kapott, pédául a hegyeken és tundrákon lassan haladsz míg a sztyeppeken és alföldeken gyorsabban. A játék egy meglehetősen idegesítő újítása a kitérő támadások. Az AI ezerszer okosabb lett mint eddig volt, tehát sokkal tobbet taktikázik, visszahúzódik vagy fogócskázik velünk. A lázadók terén az az újítás, hogy már mindegyik fajta lázadó saját lobogót kapott, így sokkal könnyeb őket általánosítnai. Az egyik legnagyob újítás még a több mint 50 Achievment, továbbá a Kínai fakciók, de az utóbbiról sokat nem tudok, mivel még nem nagyon játszottam Kínával. A játékban nagyobb szerepet kapnak a nomádok. Ezek a hordák, például a Timuridok bármikor megtámadhatnak és sokkal kevesebb módon tárgyalhatsz velük. Területüket viszont kolonizálhatod, ami viszont könnyű. Elég ha csak elfoglalod egy területüket és gyarmatosokat küldesz oda, a nomádok meg mire észbe kapnak, már el is vesztek. Ez a kiegészítő garantálom, hogy a veteránoknak olyan lesz, mintha teljesen új játékkal játszanának.
Jellemzők:
Teljesen átszabott grafika, több provinciával és országgal.
Urald a damijókat sógunként és egyesítsd Japánt!
Átrendezett béketárgyaló rendszer, több lehetőséggel.
Új épülettípusok.
Trats egyensúlyt a fakciók között Kínában, hogy megőrizd az Isteni látszatot!
Fejlettebb kereskedő rendszer.
A sztyeppei hordák ezek után bármikor betámadhatnak.
Újraszerkesztett, szebb térkép!
Urald a damijókat sógunként és egyesíts Japánt!
Az achievmentek csak arra várnak, hogy felold őket!
Ui.: Még egyszer köszönöm az Adminisztrátor úrnak, hogy megengedte, hogy létrehozzam ezt a témát.
-- Edited by Deak_Matyas on Friday 18th of March 2011 04:05:04 PM
Ez a kiegészítő lemez nagy áttörés volt a játékban. A grafikát egészen szépen feljavították, ha meg van egy bizonyos javító csomag, akkor, ha kellően eltávolodunk az egérrel, akkor szép nagy betűkkel kiírja az országneveket. A menürendszert szinte teljesen átalakították, szóval még a veterán játékosoknak is sok újdonságot nyújt a játék. A játék egyik legnagyobb újítása az volt, hogy elhelyezhetjük a "National Foucs"-t az országunkon és annak körzetében bővebb lehetőségekkel irányíthatjuk tartományainkat. Ez például hittérítésnél nagyon sokat tud segíteni, továbbá ebben a körzetben sokkal gyorsabban asszimilálódnak az egyéb kultúrák. A desicionok végrehajtásához már kellenek magisztrátusok és ha nincs meg belőlük a kellő szám, akkor bizony várni kell még. A játék egy másik újítása a dinasztiák és az öröklés. Az elején minden országnak van dinasztiája, majd, ha nem születik utód, akkor két dolog lehetséges. Ha magas a presztízsed, akkor az ország legelőkelőbb nemesi háza fogja örökölni a trónt, ez viszont komoly zavargásokat okozhat az országban. A másik lehetőség, ha az ország presztízse alacsony, akkor egy másik ország uralkodója örökli a trónt. Ez nem az ország, hanem a hatalomnak az elvesztésével jár. Például nem üzenhetsz hadat és nem is köthetsz szövetséget. Átalakították a "Casus belli" rendszert is. Itt végre kiválaszthatod, hogy milyen okokra hivatkozva akarod megtámadni a kiválasztott nemzetet. Ez az ok lehet például Visszafoglalás, Keresztes hadjárat, sőt "Hitvány féreg" casus belli-t is választhatunk, abban az esetben, ha a kiválasztott állam átlépte az "Infamy limit"-et. Igen, a játékban nagyobb szerepet kapott, az infamy. Van egy bizonyos határ, ha azt átléped, akkor akárki akármikor hadat üzenhet neked. Az infamy nőhet a casus belli nélküli, illletve a vészes casus belli-k miatt is, vagy ha német-római császár vagy, akkor egy idő után szépen rádszállnak a birodalom területei, ez pedig egy olyan módosítót ad, hogy "Unlawful imperial territory" és ez is folyamatosan viszi fel az infamy-t. Sajnos az idővonalat nem hosszabbították meg, de ezt kárpótólja a megannyi újdonság, amiket ez a kiegészítő tartalmaz.
Jellemzők:
Új Casus Belli rendszer, ahol háborúknak vannak határozott céljaik elejétől a végéig.
Az uralkodók meghatározott dinasztiákhoz tartoznak.
Több opció a Pápaság és a Német-Római Császárság panelen.
Nagyobb szerep jut a Kersekedői Köztársaságoknak.
Helyezd el a National focus-t bárhol az országodba, ezzel is erősítve az ottani körzetet.
Beláthatóvá vált az egész térkép.
Hozd létre Poroszországot, majd egyesítsd a Német Birodalmat!
Europa Universalis III: Complete edition(Europa Universalis III+EU III: Napoleon's Ambition+EU III: In Nomine)
"Kik engem szolgálnak üdvösségre számíthatnak. Vagyonra nem!" - Gustavus Adolphus király
Az Europa Universalis III: Complete edition tartalmazza a többszörösen díjnyertes stratégiai játékot, melyben a játékos irányítása alá vonhatja tartományok százait és az évszázadok során országát birodalommá teheti. Ez a kiegészítő csomag rendkívül sok újdonsággal várja a rajongókat és az újabb játékosokat is egyaránt. Meghosszabult az idővallal, újabb országokkal és tartományokkal, átalakított zászlókkal és új grafikai kinézettel várja a játék a kipróbálóit. A legnagyobb újítást szerintem az adja, hogy az új törvénykezési forma a "National decisions" és a "Provincial decisions". Az utóbbiak a provinciát befolyásolják, az előbbiek viszont az egész országra ki hat. A vallás- hittérités- és lázadásrendszer teljesen átalakult. A misszionáriusoknak sokkal több időt fog majd igénybe venni a hittérítés, ezpedig fokozza majd a lakosság zavargását, az eredmény viszont egyértelműen megtérés lesz. A vallásirányzat megváltoztatása és a toleranciát is bonyolultabbá tették. Mostatnól az "Eventek" fogják befolyásolni a a toleranciádat más vallásokkal szemben. A lázadókat csoportokra osztották, például vannak a patrióták, akik el akarnak szakadni, vagy az eretnekek, akik a vallás ellen fordulnak, a porgányok, akik pedig más vallás tisztelői stb. Ha akarjuk, nem kell megvárnunk amíg teljesen lerohanják az országot, egyszerűen megadhatjuk magunkat. A játék lényege persze ugyan az maradt. Terjeszkedés, diplomácia és kereskedelem.
Jellemzők:
Játsz bármelyik nemzettel 1399 és 1820 között, építsd fel a birodalmadat kereskedés, diplomácia vagy netán hadviselés útján
Átdolgozottabb és új országok, mint például a Bizánci Birodalom.
Többjátékos mód akár 32 játékos részvételével!
Új grafikai kinézet!
Szerezd vissza Bizánc dicsőségét, vagy igázd le a várost!
Fejlődj gyarmatbirodalmmá kolóniák építésével, vagy elfoglalásával!
-- Edited by Deak_Matyas on Friday 18th of March 2011 02:49:44 PM
"Elmúltak a sötét idől, egy új korszak hajnala köszöntött be. Nézd végig, éld át a világ átalakulását egy olyan korban , mikor birodalmak estek szét és álltak össze, s nemzetek küzdöttek a szabadságukért!"
Az Europa Universalis III egy történelemhű és történelmi akciódús stratégiai játék. A játék nem egyszerű, erre fel kell készülni. Akik játszottak már a Total War szériával esetleg a Hearts of Iron-nal, vagy a Victoria-val, annak ez a játék egyszerű, könnyen kezelhető és átlátható lesz. Akik viszont még nem játszottak a Civilizations szériánál bonyolultabb játéknál, azoknak ez a játék kiváló bevezető lesz a "Hardcore Strategy" játékműfajba. A játék legfőbb lényege, hogy a saját arcodra szabhatod a történelmet, kemény hódítások, vagy békés tárgyalások árán. A játék történelemhűsége átlagon felüli, minden nemzetnek, még az amerikai őslakosoknak is megadja az uralkodóját, habár nem olyan pontosan, mint például Franciaországnak. A játék le van fordítva magyarra, tehát akik kevésbé tudnak angolul/németül azoknak is kiváló szórakozást nyújt.
Jellemzők:
A játék bármikor kezdődhet 1453 és 1789 között, csak rajtad áll!
Több mint 250 nemzet bármelyikét irányíthatod. Több ezer tartomány vár a hódításodra!
Történelemhű egységek, hadvezérek, tanácsadók...
Számos lehetőség a többjátékos módban
Urald a Brit szigeteket Angliával, vagy Skóciával!
Fejleszd tartományaidat, térítsd meg a hitetleneket, toborozz sereget!
Urald a Szent Német-Római Császárságot!
-- Edited by Deak_Matyas on Friday 18th of March 2011 02:09:49 PM
-- Edited by Deak_Matyas on Friday 18th of March 2011 02:15:46 PM
-- Edited by Deak_Matyas on Friday 18th of March 2011 09:50:55 PM