Tényleg, tavasszal nem írtam a The Elder Scrolls: Total War-ról? Jajj, hát még 2008-ban linkeltem képeket egy készülő modról, ami végre elkészült félig-meddig! És bizony zseniális! Lehet, hogy már írtam róla valamelyik topikban, csak olyan esetlegesen netezek meg fórumozok, hogy keverednek a dolgok. Szerintem a morrohunon értekeztem róla, nem itt. Na sebaj, itt egy gameplay:
Hogyan lehet frakció örököst kiválasztani? Meghalt a királyom, s az elején alapból a kölkén volt az örökös cucc. Most a király gyereke a király, de közben a mostani király gyereke felnőtt, s nem tudom odaadni neki ezt az örökös dolgot. Most vmilyen beházasodott 48 éves lengyelé...
Anno az RTW-ben én pl. nagyon megszoktam a kényelmes, építkezgetős - háborúzgatós-getős játékstílust, úgyhogy MTW2-ben elsőre engem (is?) úgy lemostak, mint a majmot húsvétkor. Aztán rájöttem, hogy annyi csak a nagy büdös titok, hogy azt kell játszani, mint a böngészős stratégiai játékokban is: Embertelen, azonnal pofánverő, folyamatosan előretörő expanzív politikát kell folytatni, nem szabad nyugiban lenni. Ha ez megvan, onnantól kezdve már problémamentesen nyerhető a játék. Még Bizánccal is... :D
Hétvégén hazajött és játszott egy kicsit. A legnehezebb fokozaton. Bírja elég rendesen. Olyan helyzetekben helytállt, aminél én már az ESC-re nyomok...
Mostanában elkezdtem Medieval-ozni, és gondoltam elolvasom ezt a topikot, hátha találok benne egy-két érdekes infot.
Hát találtam bőven :D
Igazából, én csak Somesz egyik hozzászólásához írom ezt le, miszerint nagy kockának kell lennie annak aki eljut a Puskaporig. Én eljutottam :D, mondtam haveroméknak 260 körnél tartok, szerintük ez több mint HardCore Kocka
Utolsó hozzáfűznivalóm, hogy a Medieval 1 megvan eredetibe.
A hangulat romlását még a más vallást gyakorló pap is okozhatja. Nagyon sokszor nálam csak ez az egyetlen negatív tényező.
Néha betéved Mohamed vagy egy ortodox pap és osztják az észt... Keményebb módszer : elteszed láb alól.... Vagy saját papjaidat ráküldöd és telebeszélik a fejét. Szegény pedig feladja a vallását és eretnek lesz. Utána megégeted...
Mindig figyelni kell, hogy mennyi a "public order". Ha jól emlékszem százalékban méri és a városok felett egy fejet mutat. Ha sárga, akkor átlagos, ha piros, akkor lázadás közeli, ha zöld, akkor minden oké. Meg kell nézni mi kell a népnek, s aszerint építkezni. Tudod, a cirkusz és kenyér hozzáállás Róma óta nem változott.
Ha erős a gazdaság, akkor erős az ország, erős a hadsereg. Így célravezetőbb inkább városokat építeni, s csak néhány falut várrá alakítani, hogy azért tudj képzett katonákat toborozni. Én várakat többnyire a határvidékeken emeltem. Szóval a város jövedelmezőbb.
Hogy lehet megakadályozni,illetve megelőzni a lázadást egy településen? Amúgy szerintetek mi a jobb ha egy várból nagy falut csinálok vagy erődítményt? Előre is kösz a válaszokat!
A nehezebbhez kicsit dolgoznod kell. Egyszerűen el kell pusztítanod az országunkat egy másik nemzettel. Erre a Német-Római Birodalmat ajánlom. Azokkal a legkönnyebb, mivel közvetlen szomszédaink.
A könnyebb mód egy szöveges fájl átírása a játék mappájában. campaigns -> imperial campaign ->descr_strat Valahol itt kell lennie. Ha nem találod előkeresem a papírt, amire felírtam.
A descr_strat-on belül van olyan szöveg, hogy "Playable" . Ezek a játszható nemzetek. Neked az Unlockable kell. Egybe kell, hogy legyen a Playable felsorolással.
Így gondolom: Anglia, Német-Római stb. (egymás alatt sorolva)
Legyen ebben a sorban Hungary is. Mert alabból nincs.
-- Edited by Noble on Friday 22nd of January 2010 07:53:41 PM
Valaki elmondaná hogy hogy játszhatok a Magyarokkal? Mert én csak az angolokkal , a franciákkal , a spanyolokkal , a velenceiekkel , illetve a német-rómaiakkal tudom kezdeni a hadjáratot!
Persze, én nem is magunkat akartam sárba tiporni, inkább a nagybetűs Nyugat tette ezt velünk a történelem folyamán. Kihasználtak minket a Frankok, a Német-Római császárság, a Habsburgok, a Náci németország, most meg úgy álle cuzámen mindenki! De mi tudjuk, hogy mit éltünk át, és igenis nekünk van a legszebb nemzeti himnuszunk!
Azért egy európai hadsereg élére én nem neveznék ki egy bugyuta barbárt. És bár lehet hogy voltak politikai okai annak, hogy egy magyar királyt akartak a szent földre küldeni, de az érdemeit is biztos figyelembe vették. Elvégre, egy európai hadseregről beszélünk.
A történelem pedig tényleg igen sáros, sötét, de vannak benne szép, dicsőséges pillanatok, még nekünk, magyaroknak is.